Mamy wolną wolę, więc możemy doświadczać tego, czego doświadczać chcemy. Podejmujemy decyzje świadomie albo nieświadomie. Doświadczamy przyczyny i skutku, akcji i reakcji, konsekwencji swoich decyzji. Na pewno uczymy się— ci, którzy chcą, na swoich i czyichś „błędach”— bo myślę, że istnieją tylko lekcje— jak i na sukcesach. Pewnie to ma sens, uczyliśmy się dzięki temu, docenialiśmy zdrowie, bo doświadczaliśmy choroby; szczerość, bo doświadczaliśmy obłudy; miłość, bo doświadczaliśmy nienawiści; jedność, bo doświadczaliśmy podziałów. Niektórzy wciąż doświadczają ciemnej strony mocy, a niektórzy jasnej, my każdego dnia wybieramy, czego doświadczać chcemy.

Możemy zrezygnować z tego, co nam i innym nie służy, po to, byśmy mogli się rozwijać w sprzyjających warunkach. Czym dla ryby jest woda, tym dla nas miłość i jedność. Współpraca człowieka z człowiekiem, bez względu na narodowość, religię, status materialny.

Zgoda zmieniłaby świat—nie byłoby podziału na lepszych i gorszych, wybranych i niewybranych. Właśnie po to potrzebujemy tej informacji, żeby szanować każde życie i żeby była zgoda między nami wszystkimi— Niemcami a Polakami, Bośniakami a Chorwatami, katolikami a islamistami, Europejczykami a Afroamerykanami itd. Nikt się nie rodzi Polakiem, Czechem, Ukraińcem, Hindusem, buddystą, katolikiem, lecz wartościowym człowiekiem. Dopiero w zależności od tego, gdzie się urodził, taką prawdopodobnie religię będzie wyznawał, będzie na pewno takiej narodowości. Historia pokazuje, że to nam nie służy, bo nas dzieli i przyczynia się do niezgody, a ta niezgoda powoduje wojny, przemoc, strach, chaos i to, że jedni mają wszystko, a inni umierają z głodu. Dlaczego tak się dzieje? Bo od zgody ważniejsze są obecnie władza, pieniądze, wyzyskiwanie innych, kontynuowanie systemu niewolniczego, jaki obserwujemy chyba od dawna, być może odkąd istnieje ta planeta, choć słyszałam, że kiedyś podatki były dużo niższe. Współpraca jest rozwiązaniem tej sytuacji—nie mam pojęcia, czy kiedykolwiek to się stanie. Wiem tylko, że życzyłabym tego nam wszystkim, bo życzę sobie i każdemu życia w świadomości, w atmosferze sprzyjającej wzrostowi i zdrowiu, żeby było ono dostępne na półkach sklepowych za normalną cenę albo za żadną cenę dla każdego.

Fragment książki — ” Bezwarunkowa wartość”

0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

©2019 KLEO Template a premium and multipurpose theme from Seventh Queen

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?