1.Zdrowie, decydujemy każdego dnia co wkładamy do ust,każdego dnia głosujemy portfelem i wspieramy to co przyczynia się do naszego zdrowia, albo do chorób. 35% nowotworów występuje z powodu jedzenia.Podejście profilaktyczne i korzystanie z dobrodziejstw natury może nam pomóc.Nie twierdzę, że na wszystko mamy wpływ w tych kwestiach,ale na to co jemy i pijemy na pewno,możemy kupować od rolnika dla którego liczy się zdrowie i jakość, albo od korporacji które dbają o to byśmy byli na tej planecie nie za krótko i nie za długo.

2.Myśli i słowa.Możemy myślami i słowami sobie pomagać, albo szkodzić, wspierać siebie,skupiać się na rozwiązaniach, albo negować siebie, narzekać i w jednym przypadku i w drugim pojawią się tego konsekwencje.

3.Otoczenie w jakim przebywamy,może być one wspierające albo dołujące nas, w drugiej wersji lepiej się zdystansować,przynajmniej jedna osoba będzie uratowana.

4.Nasza przestrzeń,porządek albo bałagan,jakoś lepiej się żyje gdy jest czysto,wszystko jest na swoim miejscu.

5.Samopoczucie, każda sytuacja jest neutralna,my nadajemy jej wyraz,mogę się wkurzyć na to, że samolot się spóźnia, albo pomyśleć, ok to mogę ten czas przeznaczyć na czytanie książki, pisanie posta, albo rozmowę z ukochanym,tym samym nie marnując go na biadolenie, że samolot się spóźnia,na to wpływu nie mam, ale na to co z ta informacją zrobię, już tak.

6.Traktowanie innych,ktoś nie traktujący siebie jak kogoś wartościowego, najczęściej będzie tak traktował innych i tak samo w drugą stronę.Możemy budować relacje szczere, albo pełne fałszu i masek.Możemy budować relacje na wdzięczności, albo wykorzystywać innych.

7.To czym się zajmujemy,może być to sytuacja, że na samą myśl o tym zajęciu nie możesz doczekać się poranka i tego Ci życzę,albo na samą myśl o wstaniu rano robi Ci się nie dobrze, z powodu tego co Cię czeka.

8.Otwartość na ludzi, albo zamknięcie się na nich, już na wstępie podejrzewanie ich gdy nam coś proponują, zastanawianie się gdzie tu jest haczyk, współpraca tylko w sytuacjach kryzysowych np wojny a tak to totalna olewka.

9.Kibicowanie innym albo hejtowanie ich. Największy problem zawsze ma nadawca, jeśli hejtuje to ma poważny problem, bo najbardziej szkodzi tym sobie, jak przyzwyczai do tego umysł, będzie źle, źle i coraz gorzej. Możemy doceniać i wspierać ludzi którzy wnoszą w życie innych wartość,choćby poprzez dzielenie się swoim punktem widzenia czy to w artykułach, książkach czy w szkoleniach, możemy wspierać ich, dziś można okazać to lajkiem, udostępnieniem, mądrym komentarzem,albo w tym samym czasie hejtować i próbować ich zniszczyć, niszcząc tak naprawdę tylko siebie,albo też przechodzić obojętnie. Korzystanie choćby z you tube,czy face po to bo potrzebujemy się czegoś dowiedzieć i dowiedzieliśmy się dzięki temu, że ta osoba nagrała dla nas albo opisała rozwiązanie, zainspirowała nas,a my ani nie lajkujemy, ani nie podziękujemy to nazywa się postawa nie wdzięczna, która nie jest dobrym fundamentem do budowania rzeczywistości.Dlatego warto doceniać ludzi i wspierać to co wartościowe.

10.Czas, możemy spędzać go wartościowo,przyjemnie,kreatywnie, mądrze,albo marnować go na nic nie wnoszące w życie seriale,oglądanie wiadomości pełnych strachu i na wkurzaniu się na nie,czyli marnowaniu czasu na to na co wpływu nie mamy, na bezsensowne plotki, obgadywanie i ocenianie innych.Możemy zamiast tego pójść na spacer, poczytać książkę,napisać wartościowy artykuł,spotkać się z przyjacielem, wypełnić ten czas inspiracją.

11.Postawa wdzięczności za wszystko co mamy, albo ciągłego nie zadowolenia. Rozpamiętywanie trudnej przeszłości, albo skupianie się na teraźniejszości, tak jak we wszystkim i tu spotkamy się z konsekwencjami takiego sposobu na życie. I o ile nie możemy nic przyjemnego powiedzieć o życiu traumatyczną przeszłością, bo takie życie nie może być przyjemne, to w przypadku skupiania się na teraźniejszości, jeżeli będziemy świadomie podchodzić do tematu myśli, słów, tego jak spędzamy czas, możemy wykreować przyszłość, nie tyle bez traum, których doświadczaliśmy w dzieciństwie, ale taką jaką chcemy, zdrową, normalną, szczęśliwą.

12.Komunikacja, jak ze sobą rozmawiamy,jest to język miłości,wsparcia czy upokarzania,nie kończących się pretensji.

13.To co osiągamy, albo to czego nie osiągamy zależy od naszej determinacji, konsekwencji, koncentracji,cierpliwości i umiejętności które są potrzebne do osiągnięcia tego co sobie zaplanowaliśmy. Masz to na czym skupiasz uwagę, jeśli na braku, to właśnie jego doświadczasz. Byłam chora to skupiałam się na zdrowiu i jest dużo lepiej.Chciałam napisać książkę, to konsekwentnie ją pisałam i w tym miesiącu będzie wydana.

14.Zdrowe albo chore pokolenia.Rodzina to środowisko które wpływa na nas,szczególnie gdy jesteśmy dziećmi, tam się wszystkiego uczymy, jak traktować siebie i innych, jak rozmawiać, w jaki sposób podejmować decyzję itd.Rodzice mogą się przyczynić do wychowania zdrowego, mądrego, szczęśliwego człowieka, jeśli sami tacy są, albo do poranionego, nie ufającego sobie, nie szczęśliwego człowieka.Nawet jeśli środowisko będzie nie sprzyjające nie przekreśla to nas, wszystko ma na nas wpływ dopóki na to przyzwalamy.Jednak warto przyczynić się do tego, żeby wychować tak dziecko by było szczęśliwe, mądre i zdrowe.

0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

©2019 KLEO Template a premium and multipurpose theme from Seventh Queen

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?