Historia którą się podzieliłam w książce nie jest tylko moją historią, jest to historia naszego narodu,😧 no, może troszeczkę przesadziłam,😉 jednak jest to wciąż historia wielu dziewczynek i chłopców, wielu rodzin. Alkoholizm, przemoc psychiczna polegająca na wyzywaniu, upokarzaniu, porównywaniu, ciągłej krytyce,krzyczeniu, grożeniu, zastraszaniu, przemoc fizyczna, klapsy, karanie za emocje i uczucia, podejście do życia kręcące się w wokół narzekania, pretensji, nie zadowolenia to dziś codzienność i powszechność wielu polskich dzieci, wielu polskich rodzin.

Po co o tym mówić i pisać? Bo problemy nie rozwiązują się jeśli schowane są pod dywan. Tylko edukacja jest w stanie zmienić te tragedie. Zmiana siebie a nie innych,a więc edukacja jest rozwiązaniem na to by podejście do rodzicielstwa nabrało innego, nowego, mądrego znaczenia.

Moja historia, momentami bardzo smutna, wzruszająca kończy się szczęśliwie, a jak się skończy Twoja?

I czemu twierdze że skończyła się szczęśliwie? Bo przekułam wszystkie traumy w mądrość, bo zrobiłam to do czego Cię zapraszam,postawiłam na edukację.

Właściwie dzięki swojej postawie, pracy ze sobą, pomagam dziś takim osobom jak ja byłam, dobrze wiem co trzeba zrobić by uzdrowić wszystkie rany, przestać żyć przeszłością.

Czy jestem szczęśliwa z tego powodu że pomagam w transformacji traum, w budowaniu lepszego życia?
Tak, naturalnie, mam ogromną satysfakcję z tego.
Jednak wolałabym aby nasz naród, aby polskie dzieci były wychowywane w taki sposób,mądrą miłością, by nie musiały w życiu dorosłym korzystać z takich usług jakie ja oferuje, by nie musiały w życiu dorosłym zajmować się uzdrawianiem traum z dzieciństwa. Zawsze mogłabym zająć się czymś innym💪😀Ale dziś jest jak jest, pełna nadzieji że jest lepiej i będzie jeszcze lepiej zachęcam: edukujcie się, a Wasze życie, życie Waszych dzieci, przyszłe pokolenia będą szczęśliwsze i zdrowsze.

0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

©2019 KLEO Template a premium and multipurpose theme from Seventh Queen

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?