By budować relacje dające szczęście i spełnienie potrzebnych jest wiele umiejętności, a ta o której chcę Ci powiedzieć, wydaje się kluczową, bo bez niej nie da rady zrobić kroku do przodu, jeśli się tego nie potrafi, to nie da rady się rozwijać,udoskonalać się, a jaki nasz poziom, takie i nasze relacje, takie życie.

A więc jaka to umiejętność?

To umiejętność przyznania się do błędów przed samym sobą, przed osobami z którymi tworzysz relacje. Jeśli tego nie potrafisz, zawsze winni są inni, nie zastanawiasz się, co Ty możesz poprawić w swoim zachowaniu, ale skupiasz się na tym, by wytykać innym błędy, albo nawet zalety, jeśli Twoja uwaga nie jest skoncentrowana na samodoskonaleniu się, a na obwinianiu innych, poprawianiu, to możesz mieć wrażenie, że w Twoim życiu nic się nie zmienia na lepsze, możesz mieć wrażenie, że stoisz w miejscu, możesz mieć wrażenie, że odrabiasz wciąż te same lekcje, zmieniają się tylko aktorzy, ale scenariusz jest ten sam, możesz mieć wrażenie, że Twoje relacje nie dają Ci szczęścia, że to jak żyjesz nie zadowala Cię. Jest tak, bo możesz dostać tylko to co dajesz, więc jeśli nie dajesz szczęścia sobie, a więc też innym, to nie ma go w Twoim życiu. To jest, aż takie proste. Jeśli tak jest, to warto przeanalizować swoje zachowanie i zastanowić się co można poprawić, które zachowania są do wymiany, bo ranią Ciebie, ranią Twoich bliskich, a do tego potrzebne są dwie następne umiejętności, pierwszą z nich jest umiejętność bycia szczerym z samym sobą, z osobami z którymi tworzysz relację, a drugą potrzebną umiejętnością jest refleksyjność, a żeby ta refleksja była sensowna, trzeba ją wykonać z poziomu serca, a nie egotycznego umysłu, więc potrzebna jest edukacja na temat egotycznego umysłu, a najlepszą edukacją jest doświadczenie, więc obserwacja siebie pomoże, obserwacja swoich myśli, obserwacja głosów które do Ciebie mówią od wewnątrz i wyciągnięcie wniosków z tego. I tak wiadomo, że każdy z nas popełnia błędy, wystarczy się rozejrzeć by to dostrzec, ja popełniłam ich wiele, dzięki nim się wiele nauczyłam i postawa ucznia jest nadal aktualna, bo takie w mojej ocenie jest życie, jest szkołą, w której wszyscy się uczymy.

A jakie jest Twoje zdanie w tym temacie?

Słowo przepraszam, którego często używam, jest uzdrawiające, zerujące, można zacząć dzięki niemu od nowa, dzięki tej umiejętności przyznania się do błędów, przeproszenia, można żyć, nie w urazach, a w zgodzie, a w zgodzie żyjesz ze sobą zawsze wtedy, gdy nie robisz nic wbrew sobie, więc nawet jeśli z kimś urwał Ci się kontakt, nie jest on możliwy już, bo tak jest, jak człowiek się rozwija, ludzie przychodzą i odchodzą, to naturalny proces, ktoś był potrzebny w Twoim życiu przez 2 minuty, a ktoś inny przez 2 miesiące, czy 2 lata, więc jeśli wszystko dzieje się naturalnie, to choć się nie odzywacie, to jest to zgodne z Tobą, więc nie nazwałabym tego nie zgodą, pod warunkiem, że nie żyjesz w urazach, żalach, pretensjach do tych osób, nawet jeśli nie możesz wyjaśnić tematu z osobą której sprawa dotyczy, czasami tak bywa, to i tak możesz wybrać to co służy, a tym jest wybaczenie, bo ono uwalnia, uzdrawia. Można się do kogoś nie odzywać, z różnych powodów, czasami tak jest lepiej, a kochać Go i kibicować mu, rzeczy bardzo często, są inne niż się z pozoru wydają. A w ocenie ich jesteśmy bardzo ograniczeni, ponieważ w innych możemy zobaczyć tylko to co było, bądź jest, w nas. Jeśli potrafimy obserwować i uczyć się na błędach innych osób, widzimy przyczynę i skutek, to dodatkowy bonus, który pomaga w samodoskonaleniu się, w rozumieniu bardziej zachowań ludzkich.

Podsumowując, edukacja jest rozwiązaniem na wiele problemów, jest narzędziem pozwalającym na samodoskonalenie się, a ta postawa, pozwala na budowanie relacji dającej szczęście i spełnienie. Gdy zmianę zaczynamy od siebie, zaczyna dziać się sensownie. Gdy zamiast ignorancji wybieramy edukację, samodoskonalimy się, inwestujemy w siebie, jest to korzystne nie tylko dla nas, naszych bliskich, a dla całego społeczeństwa, bo innym możemy zaoferować tylko to co mamy, tylko to na jakim aktualnie poziomie jesteśmy, jeśli się samodoskonalimy, to wciąż wzrastamy, zmieniamy się, jesteśmy lepsi i dojrzalsi, dlatego to bardzo sensowny kierunek.

0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

©2019 KLEO Template a premium and multipurpose theme from Seventh Queen

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?