Umysł egotyczny to zagadnienie bardzo trafnie opisane w wielu książkach, m.in.: w Nowej Ziemi, Potędze Teraźniejszości E.Tolle, w Rewolucji Miłości M.Kahna, więc jeśli jesteście zainteresowani zgłębieniem tematu, informacji jest na ten temat dużo. Wspominam akurat o tych pozycjach, ponieważ wiedza tam zawarta, zgadza się z moimi obserwacjami i właśnie tymi obserwacjami,a konkretnie wnioskami z tych obserwacji, chce się z Wami podzielić, jak i zachęcam każdego z Was do własnych obserwacji swojego umysłu, nie wierzcie w ani jedno moje słowo, sprawdzajcie sami, bo tylko mając własne obserwacje i wnioski z nich, możecie dowiedzieć się co jakie jest.

Mój bardzo ogólny wniosek, ale myślę że konkretny, brzmi następująco: dopóki wierzymy, że jesteśmy umysłem, swoimi myślami: cierpimy, walczymy, żyjemy na poziomie niskich wibracji tzw piekielnych tj: poczucie winy, wstyd, obwinianie, żal, rozpacz, zazdrość, rywalizacja, władza, te piekło wówczas występuje w relacji z samym sobą, z innymi, ze zwierzętami, z przyrodą.

To co dziś obserwujemy na świecie, to jak skonstruowany jest system wskazuje na to, że ta konstrukcja jest oparta na egotycznym umyśle, a nie na sercu, świadomości, Jestestwie, to trzy terminy, ale rozumiem je jako jedno. Życie pod dyktando umysłu, to choroba jaką dziś wszyscy obserwujemy na skalę globalną, mowa o wojnach, konfliktach, władzy, przemocy, jak i na skalę indywidualną, gdzie umysł egotyczny buduje mur w relacjach partnerskich, rodzinnych, biznesowych, tylko świadomość tego że on jest i że nie jestem swoimi myślami, nie identyfikacja z nimi, pozwala dostrzec te iluzje, a tym samym daje wolność od tej chorej gry, pozwala zobaczyć więcej i jest to bardziej zbliżone do prawdy o tym, kim jesteśmy.

Chaos umysłu nie pozwala nam dotrzeć do tej prawdy, ale cisza wewnętrzna owszem, podarowałam sobie tydzień czasu, byłam nie tylko w odosobnieniu, ale i w ciemności, myślę że nie długo podzielę się z Wami tym doświadczeniem, piszcie jeśli chcecie o tym usłyszeć.

Z miłością

Gaja Wolf

0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

©2021 KLEO Template a premium and multipurpose theme from Seventh Queen

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?