Ebook Bezwarunkowa wartość

Bezwarunkowa wartość to w 100% prawdziwa historia, z której możesz się dowiedzieć, że pomimo traumatycznych doświadczeń jakie miałam  w dzieciństwie, nie skazałam siebie na taką samą dorosłość. Znajdziesz w nim pełno inspiracji, wniosków. Dowiesz się jak odzyskałam poczucie własnej wartości, z czym musiałam się zmierzyć by to się stało, jakie decyzje musiałam podjąć, na czym się skupiałam, a z czego rezygnowałam. Podzieliłam się swoją historią, bo wierzę, że może ona zainspirować Cię do zdrowych wyborów,wierzę że może się przyczynić do tego, że bagaż trudnych doświadczeń zamienisz na satysfakcjonujące Cię życie. 

Dlaczego warto, żebyśmy przypomnieli sobie,że jesteśmy bezwarunkowo wartościowi?

Gdy nie miałam tego poczucia, moje życie było koszmarem. Doświadczałam przez kilkanaście lat poczucia gorszości, a więc wierzyłam, że nie zasługuje na nic pięknego, dobrego, co sprawiło, że nie sięgałam po to. Czułam się źle w swojej skórze,traktowałam siebie jak swojego wroga, ale była we mnie również mała iskra życia, była nią ciekawość świata, chęć opuszczenia nie sprzyjającego środowiska w jakim byłam wychowana, chęć inwestowania w swój rozwój.

 Ta iskra sprawiła, że moje życie zmieniło się na lepsze. Dziś wiem, że każde życie jest wartościowe, bez wyjątku, wiem, że wszyscy zasługujemy na wszystko co najlepsze, bez wyjątku i wiem że będziemy po to sięgać, jak przypomnimy sobie kim jesteśmy, jak zaczniemy traktować swoje życie i życie innych ludzi jak wartość. Odkąd ja sobie przypomniałam sięgam po to co najlepsze. Jestem 3 rok w związku, w którym doświadczam bezwarunkowej miłości. Nie da rady opisać tego słowami, jest tak pięknie,bo prawdziwie i szczerze,  jesteśmy sobą i z powodu bezwarunkowej miłości towarzyszymy sobie. 

Otaczam się wspierającymi ludźmi,dbam o siebie, zmieniłam chory styl życia na zdrowy, schudłam 10 kg i teraz czuję się dużo lepiej, zdrowiej i atrakcyjniej. Rozwijam się, podróżuje i czerpię maksymalnie z życia to co najlepsze i co najważniejsze jestem szczęśliwa sama ze sobą i pomagam innym, co daje mi bardzo dużo satysfakcji. Wiadomo jak każdemu mi również zdarzają się gorsze dni, ale wiem jak sobie z różnymi emocjami radzić, jak oczyszczać się ze złości, wkurzenia i przekierowywać energię na twórczość, miłość, pasję. Tymi technikami też dzielę się w ebooku. Podsumowując, warto więc przypomnieć sobie, czym jest życie, by nie tylko je akceptować,ale celebrować je, by być maksymalnie z niego zadowolonym, by zacząć żyć w zgodzie ze sobą, pokochać siebie,szanować każde życie.

Spis treści

Czego się nauczysz?

Dowiesz się, że każde życie jest wartościowe, a więc Twoje również. Dowiesz się dlaczego tak myślę, bardzo wnikliwie to opisuje biorąc pod uwagę i Boga i tylko system w jakim żyjemy. Będziesz mógł podjąć się refleksji na temat tego co Ty myślisz o życiu. Kolejne rozdziały dadzą Ci wskazówki jak ja odzyskałam poczucie własnej wartości, jak zaczęłam budować świadomie swoje dziś,by być maksymalnie zadowolonym ze swojego jutra. Jeżeli ktoś coś dokonał znaczy to,że jest to do zrobienia również przez inne osoby.

Dowiesz się jakie środowisko jest sprzyjające rozwojowi a jakie nie, jakie traktowanie siebie i innych jest zdrowe i sprzyjające, a jakie nie jest. Wydawać by się mogło to oczywistym,ale statystyki pokazują, że nic bardziej mylnego. Skupię się na dzieciństwie, bo przecież nasze dzieciństwo bardzo często determinuje to czy będąc dorosłymi jesteśmy szczęśliwi czy poranieni. Gdy mamy zbudowaną zdrową relację ze sobą, dopiero wtedy jesteśmy w stanie takie relacje budować z innymi. Dlatego jedyny słuszny wybór, to pokochać osobę jaką jesteś. Nigdy na to nie jest za późno.

Dowiesz się jakie są fundamenty normalnej, czyli zdrowej rodziny. Że rodzicielstwo to najważniejsze zadanie jakie istnieje i jak się do niego przygotować, szczególnie wtedy gdy samym było się wychowanym w niesprzyjającym środowisku. Dowiesz się kiedy jest najlepszy czas na to by założyć rodzinę, bądź być w związku. To pozwoli Ci nie przenieść tego bagażu z dzieciństwa w dorosłość, w związek, w rodzinę jaką założysz. A to ludzie niestety robią najczęściej. Dobrze było by zmienić te statystyki. Można to zrobić budując zdrowe pokolenia, czyli samemu należy być wpierw zdrowym. Damy dziecku tylko co to co mamy,tylko to kim jesteśmy, tak samo partnerowi.

Dowiesz się, że to jedyny sposób na to by czerpać z życia jak najwięcej. Że przyjęcie odpowiedzialności za swoje życie, otwiera przed nami wspaniałe możliwości kreowania swojej rzeczywistości. Dowiesz się, z prawdziwych historii też innych osób którymi się dzielę, jak potoczyło się ich życie bo wzięli za nie odpowiedzialność, oraz kilka historii osób, które tego nie zrobiły. Zobaczysz daleko idące konsekwencje, sięgające do po przednich pokoleń.

Zobaczysz na moim przykładzie, że wyznaczanie granic i dystansu uzdrawia. Że można się uwolnić od wszelkich skrajności, jeśli znajdzie się w sobie siłę na to by nie godzić się na brak szacunku, na złe traktowanie, na nadużycia, jeśli wybiera się swoje dobre samopoczucie.

Dowiesz się, że wszystkie nasze doświadczenia są naszym nauczycielem, że przeszłość służy nam tylko do tego, żebyśmy się z niej uczyli, wyciągali wnioski i byli dzięki nim, mądrzejsi i lepsi od dnia wczorajszego. Dowiesz się, że nie istnieją błędy, a tylko doświadczenia, to dzięki nim jesteś dziś, tym kim jesteś,więc nie ma czego żałować. Zobaczysz na moim przykładzie, że warto traktować przeszłość, jak swojego nauczyciela, nie narzekać, nie biadolić, nie tkwić w niej, nie rozpaczać, a jedynie wyciągać wnioski,stosować je i nie popełniać wciąż tych samych błędów. Zobaczysz, na moim przykładzie, że dzięki takiemu postępowaniu,możemy szybciej i radośniej się rozwijać.

Dowiesz się, że doświadczając aktualnie czegoś czego nie chcesz, dzięki temu dowiedziałeś się co chcesz. Jeśli tak będziesz patrzeć na doświadczenia, po dowiedzeniu się będziesz, z tego czego nie chcesz doświadczać rezygnować i szukać dalej, będziesz nieustannie się rozwijać i szybciej zaczniesz doświadczać to czego chcesz,a o to przecież chodzi.

Dowiesz się jak radzić sobie ze złością, z gniewem, z wkurzeniem. Dowiesz się,że emocje nie są złe, są nam wszystkie potrzebne, tylko musimy wiedzieć jak sobie z nimi radzić, by nie rujnowały nam życia, a pomagały nam je świadomie budować.

Od myśli wszystko się zaczyna, jakie mamy myśli, takie następnie emocje, uczucia, no i rzeczywistość. Pozbycie się nie swoich myśli, poglądów, przekonań,etykiet, które zostały nam włożone do głowy, gdy byliśmy dziećmi to jedyne słuszne postępowanie, otwierające możliwość dowiedzenia się kim naprawdę jesteśmy. To, że ktoś Cię jakoś nazywał nie oznacza, że taki jesteś. Ludzie najczęściej mówią o sobie do nas. Będziesz mógł nad tym pomyśleć.

Dowiesz się jak rozumiem wolność i dlaczego twierdzę, że można jej doświadczyć tylko wtedy jak się żyję w zgodzie ze sobą, nie dopasowuje się do chorego systemu. Zobaczysz to wyraźnie na moim przykładzie, że im bardziej byłam wolna od schematów, etykiet mi nadanych,tym więcej doświadczałam zdrowia, miłości, szczęścia, jak i zobaczysz co się działo, gdy się próbowałam dostosować do chorego systemu, gdy wierzyłam w nadane mi etykiety. Będziesz mógł podjąć się refleksji na ten bardzo ważny temat,temat wolności.

Fragmenty

Od czego zależy poczucie własnej wartości?

Zastanówmy się. Czy Stwórca, nawet jeśli byłby to znany nam religijny punkt widzenia Boga— choć ten aktualnie nie jest mi najbliższy, możesz też wstawić tu inne słowo: Źródło, Życie, Bóg, wybierz, jakie chcesz.

Po co nam świadomość,że każde życie jest wartościowe?

Mamy wolną wolę, więc możemy doświadczać tego, czego doświadczać chcemy. Podejmujemy decyzje świadomie albo nieświadomie. Doświadczamy przyczyny i skutku, akcji i reakcji, konsekwencji swoich decyzji.

Co może być przyczyną tego, że nie czujemy się wartościowi?

Możemy przeżyć całe życie i nigdy nie poczuć się dobrze sami ze sobą, jeśli przydarzy nam się jedna z historii podobnych do tych, które tu opowiem, a my nie wyciągniemy z niej wniosków i nie zastosujemy ich. To, że świat zapomniał, czym jest życie, to jedno.

Konsekwencje nie wspierającego otoczenia

Jakie konsekwencje będzie ponosiło dziecko, które wychowywane było w atmosferze przemocy fizycznej i psychicznej? Dziecko, z którym się nie rozmawia, wysyła jedynie komunikaty, krytykuje się je na każdym kroku, obwinia...

Odpowiedzialność i szczerość

Odpowiedzialność za swoje życie i swoje decyzje to sposób na kreowanie rzeczywistości, to jedyny przepis na to, byśmy mogli decydować, jak żyć chcemy, a jak nie. Szczerość to jedyny sposób na życie w prawdzie z samym sobą i z innymi.

Nieważne, w jakiej rodzinie się wychowałeś. I tak możesz osiągnąć wszystko, co chcesz

Dlaczego tak uważam? Bo będąc dorosłymi, sami decydujemy o sobie, możemy śmiało krok po kroku pozbywać się niekorzystnych zachowań, wzorców wyniesionych z domu i zastępować to tym, co nam odpowiada.

Doświadczasz jakiś skrajności aktualnie, w wyniku tego w jakim środowisku byłeś wychowany ? 

Może jest to poczucie gorszości, poczucie winy, bezcelowość, życie przeszłością, bezsilność, nie akceptowanie siebie,dołowanie siebie,narzekanie,nie dbanie o swoje potrzeby, depresji, myśli samobójczych, albo nie wspierających,braku poczucia mocy sprawczej,rozdarcia w środku, smutku który nie ustaje,cierpienia. Jeśli tak to wiem jak się czujesz, bo to były też moje skrajności.

Ok 18 lat doświadczałam pogardzania mną na różne sposoby, znęcania psychicznego i fizycznego. 10 lat doświadczałam mobbingu w szkole, kilka lat żyłam w poczuciu winy, chciałam kilka razy popełnić samobójstwo, doświadczałam depresji,byłam ofiarą i przyciągałam katów,nie broniłam się,prawdopodobnie dla tego, że widziałam takie same zachowanie u mojej matki,która przez lata zgadzała się na znęcanie fizyczne i psychiczne od swojego męża. Zmierzyłam się na własnej skórze z bezsilnością,bólem, cierpieniem,panicznym lękiem, pogardą, poczuciem gorszości, poczucie winy,brakiem mocy sprawczej,zarozumiałością, bezcelowością,nie umiejętnością wyznaczania granic, fochami, nie umiejętnością komunikowania się z innymi w asertywny sposób, z niedbaniem o swoje potrzeby, z tym, że tylko ja mam rację a inni się mylą. Moi rodzice zapoznali mnie z nienawiścią, przemocą, narzekaniem,awanturami, obwinianiem, nieustającą krytyką,brakiem odpowiedzialności. Mój ojciec popełnił samobójstwo. W konsekwencji tego wszystkiego z chorobą, którą postanowiłam pokonać. 

Iskra życia, jaka była we mnie, ten głos który słyszałam od zawsze, że jak tylko skończę szkołę to się wyprowadzę, chęć inwestowania w swój rozwój, czytanie książek, szkolenia, kursy, podróże,inspiracje z tego wszystkiego co wymieniłam,uzdrowiły mnie.

Był to długi proces, uczyłam się, zmieniałam miasta, państwa, prace, partnerów,znajomych,poznawałam się,popełniałam błędy, wyciągałam wnioski i tak w kółku. Dziś czuje, że te wszystkie doświadczenia z domu,ze szkoły,a także z kościoła, tak piekielnie trudne rozwinęły mnie, ukształtowały mnie. Bo dziś jestem tym kim jestem, dzięki nim. Dlatego wiem, że możemy bardzo dużo się nauczyć z traum, wiem że są one naszym nauczycielem. Wiem, że możemy je przepracować, bo ja to zrobiłam. Wiem, że możemy zrozumieć przyczynę-skutek,wyciągnąć wnioski, że możemy być świadomi, że jesteśmy współtwórcami naszych doświadczeń i zacząć świadomie je tworzyć. Wiem, że możemy pokochać siebie i szanować każde życie,a więc stworzyć zdrową dorosłość. Chciałabym zmienić statystyki, spotykać maksymalnie zadowolonych ludzi ze swojego życia. Po mimo trudnego dzieciństwa, czy trudnych doświadczeń, możesz dziś być szczęśliwy. Chcę Ci pomóc,dlatego postanowiłam podarować Tobie, który to czytasz, swoją historię, by zachęcić Cię do refleksji, zapewnić, że nie przekreśla nas to w jakim środowisku byliśmy wychowani i że nie musimy powielać tego co widzieliśmy, a możemy stworzyć normalną, zdrową rzeczywistość, inną niż nam pokazano. Ja ją stworzyłam i wiem, że Ty też możesz.

Gotowy do drogi?

Ebook Bezwarunkowa wartość

Ebook zawiera 166 stron i jest dostępny w formacie Pdf, Epub, Mobi.

Papierową wersję możesz kupić na Ridero

Gaja Wolf

Nazywam się Gaja Wolf. Dzielę się z Wami moją historią w książce, bo wierzę że może ona zainspirować Cię do zdrowych wyborów, wierzę, że może przyczynić się do tego, że bagaż trudnych doświadczeń zamienisz na satysfakcjonujące Cię życie.

Z wykształcenia jestem pedagogiem, prywatnie wolną istotą w której nie ma podziału, a jest świadomość, że każde życie jest wartościowe.
 
Wiem, że ta świadomość, wewnętrzne poczucie własnej wartości jest ogromną siłą i mocą, która sprawia że sięgamy po to co najlepsze, dzięki temu poczuciu jesteśmy nie do zatrzymania,rozwijamy się, jesteśmy lepsi, zdrowo traktujemy siebie i innych,dlatego twierdzę że najważniejszą relacją jaka istnieje jest relacja z samym sobą, z tego też powodu istnieje darmowy ebook, książka oraz kurs, który ma właśnie na celu pomóc taką właśnie zdrową relację z samym sobą zbudować,by następnie móc budować takie same, zdrowe,piękne relacje z innymi.
Książka, którą można określić mianem wyjątkowej :). Zawiera jedyną słuszną postawę jaką możemy przyjąć wobec siebie i innych. Nieważne z jakim problemem się zmagasz. Wniesie ona do twojego życia radość, gdy zdasz sobie sprawę z faktu, że jesteś ważny bo istniejesz. Zachęcam do lektury!
Kamila
Witam Jestem po lekturze książki. Książkę czyta się bardzo szybko i przyjemnie. Znajduje się w niej wiele szczerych przemyśleń i inspirujących motywacji. Gorąco polecam jej zakup zwłaszcza jeśli potrzebujemy wsparcia do wdrożenia pozytywnych zmian w swoim życiu.
Agnieszka
Aby zobaczyć więcej opinii, po przekierowaniu zjedź na dół strony.

Prezent ode mnie

Bywa u każdego różnie. Jeśli z jakiś powodów, aktualnie jesteś w miejscu w którym nie stać Cię na zakup mojego ebooka, a bardzo chciałbyś go przeczytać,to mam dobrą wiadomość. Każdego miesiąca wybiorę 2 osoby, którym podaruje ebooka. W tej sprawie napisz na  prezent@bezwarunkowawartosc.pl dlaczego chciałbyś go przeczytać. Odezwę się do wybrańców.

Podziękowania dla Gai

Już samo podziękowanie, oznacza dla mnie ogromne wyróżnienie. Jeśli pomogłam Ci, bądź zainspirowałam Cię, albo przyczyniłam się do czegoś dobrego,sam ten fakt daje mi ogromne zadowolenie i bardzo,bardzo mnie to cieszy, że miało to miejsce i że mnie o tym informujesz. Jeśli chciałbyś okazać wdzięczność z tego powodu, to jest to bardzo zdrowe podejście,dlatego daje Ci taką możliwość.

Dane do darowizny

Kamila Kolesar
16 1870 1045 2078 1017 9184 0001

Kontakt

Jeśli masz pytania dotyczące ebooka lub zamówienia, napisz przez ten formularz, bądź na email: ebook@bezwarunkowawartosc.pl

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?