Ebook Bezwarunkowa wartość

Bezwarunkowa wartość to w 100% prawdziwa historia, z której możesz się dowiedzieć, że pomimo traumatycznych doświadczeń jakie miałam w dzieciństwie, nie skazałam siebie na taką samą dorosłość. Znajdziesz w nim pełno inspiracji, wniosków. Dowiesz się jak odzyskałam poczucie własnej wartości, z czym musiałam się zmierzyć by to się stało, jakie decyzje musiałam podjąć, na czym się skupiałam, a z czego rezygnowałam. Podzieliłam się swoją historią, bo wierzę, że może ona zainspirować Cię, pokazać Ci inny punkt widzenia, przyczynić się do tego że podejmiesz się refleksji i dojdziesz do wniosków dzięki którym bagaż trudnych doświadczeń potraktujesz jako pewien etap z którego będziesz czerpać całe życie. Książkę dobrze czytać z informacją, że pisałam ją nie tylko, ale przede wszystkim, do swojej rodziny.

Dlaczego warto, żebyśmy zbudowali ze sobą zdrową relację na zdrowych fundamentach?

Kilkanaście lat temu gdy moja relacja ze sobą była oparta na nie wspierających fundamentach, moje życie było koszmarem. Doświadczałam przez kilkanaście lat poczucia gorszości, a więc wierzyłam, że nie zasługuje na nic pięknego, dobrego, co sprawiło, że nie sięgałam po to. Czułam się źle w swojej skórze,traktowałam siebie jak swojego wroga, ale również była we mnie mała iskra życia, a była nią ciekawość świata, chęć opuszczenia nie wspierającego środowiska w jakim byłam wychowana, chęć wyruszenia w świat.

 Ta iskra sprawiła, że moje życie zmieniło się na lepsze. To był a nawet jest nadal wieloletni proces pracy ze sobą, bo jestem nie tylko nauczycielem, ale jednocześnie uczniem,a efekty mojej wieloletniej pracy ze sobą są takie, że dziś wiem, że są zachowania które nam służą, budują nas, a są też takie które nas osłabiają, niszczą, jest to kwestia wyboru, świadoma bądź nie. Dziś wiem, że umiejętna komunikacja, wyrażanie swoich emocji w taki sposób by nie ranić siebie i innych,taktowna szczerość, odpowiedzialność za siebie, za to co się mówi, robi, to klucz do zadowolenia, zdrowia, pięknych relacji.

Spis treści

Czego się nauczysz?

Dowiesz się, że każde życie jest wartościowe, a więc Twoje również. Dowiesz się dlaczego tak myślę, bardzo wnikliwie to opisuje biorąc pod uwagę i Boga i tylko system w jakim żyjemy. Będziesz mogła podjąć się refleksji na temat tego co Ty myślisz o życiu. Kolejne rozdziały dadzą Ci wskazówki jak ja odzyskałam poczucie własnej wartości, jak zaczęłam budować świadomie swoje dziś,by być zadowoloną ze swojego jutra. Jeżeli ktoś coś dokonał znaczy to,że jest to do zrobienia również przez inne osoby.

Dowiesz się jakie traktowanie siebie i innych jest zdrowe i wspierające, a jakie nie jest. Wydawać by się mogło to oczywistym,ale statystyki pokazują, że nic bardziej mylnego. Skupię się na dzieciństwie, bo przecież nasze dzieciństwo bardzo często determinuje to czy będąc dorosłymi jesteśmy szczęśliwi czy poranieni. Gdy mamy zbudowaną zdrową relację ze sobą, dopiero wtedy jesteśmy w stanie takie relacje budować z innymi. Dlatego jedyny słuszny wybór, to pokochać osobę jaką jesteś. Nigdy na to nie jest za późno.

Dowiesz się jakie są fundamenty normalnej, czyli zdrowej rodziny według mnie. Ten rozdział jest przede wszystkim skierowany do mojej rodziny. Uważam,  że rodzicielstwo to najważniejsze zadanie jakie istnieje i należy się do tej roli przygotować, szczególnie wtedy gdy samym było się wychowanym w niewspierającym środowisku.

Dowiesz się, że to jedyny sposób na to by czerpać z życia jak najwięcej. Że przyjęcie odpowiedzialności za swoje życie, otwiera przed nami wspaniałe możliwości kreowania swojej rzeczywistości. Dowiesz się, z prawdziwych historii też innych osób którymi się dzielę, jak potoczyło się ich życie bo wzięli za nie odpowiedzialność, oraz kilka historii osób, które tego nie zrobiły. Zobaczysz daleko idące konsekwencje, sięgające do po przednich pokoleń.

Zobaczysz na moim przykładzie, że wyznaczanie granic i dystansu uzdrawia. Że można się uwolnić od wszelkich skrajności, jeśli znajdzie się w sobie siłę na to by nie godzić się na brak szacunku, na złe traktowanie, na nadużycia, jeśli wybiera się swoje dobre samopoczucie.

Dowiesz się, że wszystkie nasze doświadczenia są naszym nauczycielem, że przeszłość służy nam tylko do tego, żebyśmy się z niej uczyli, czerpali z niej całe życie, wyciągali wnioski i byli dzięki nim, mądrzejsi i lepsi od dnia wczorajszego. Dowiesz się, że nie istnieją błędy, a tylko doświadczenia, to dzięki nim jesteś dziś, tym kim jesteś,więc nie ma czego żałować. Zobaczysz na moim przykładzie, że warto traktować przeszłość, jak swojego nauczyciela, nie narzekać, nie biadolić, nie tkwić w niej, nie rozpaczać, a jedynie wyciągać wnioski,stosować je i nie popełniać wciąż tych samych błędów. Zobaczysz, na moim przykładzie, że dzięki takiemu postępowaniu,możemy szybciej i radośniej się rozwijać.

Dowiesz się, że doświadczając aktualnie czegoś czego nie chcesz, dzięki temu dowiedziałaś się co chcesz. Jeśli tak będziesz patrzeć na doświadczenia, po dowiedzeniu się będziesz, z tego czego nie chcesz doświadczać rezygnować i szukać dalej, będziesz nieustannie się rozwijać i szybciej zaczniesz doświadczać to czego chcesz,a o to przecież chodzi.

Dowiesz się jak radzić sobie ze złością, z gniewem, z wkurzeniem. Dowiesz się,że emocje nie są złe, są nam wszystkie potrzebne, tylko musimy wiedzieć jak sobie z nimi radzić, jak je mądrze wyrażać, by nie rujnowały nam życia i innym, a pomagały nam je świadomie budować.

Od myśli wszystko się zaczyna, jakie mamy myśli, takie następnie emocje, uczucia, no i rzeczywistość. Pozbycie się nie swoich myśli, poglądów, przekonań,etykiet, które zostały nam włożone do głowy, gdy byliśmy dziećmi to jedyne słuszne postępowanie, otwierające możliwość dowiedzenia się kim naprawdę jesteśmy. To, że ktoś Cię jakoś nazywał nie oznacza, że taki jesteś. Ludzie najczęściej mówią o sobie do nas. Będziesz mogła nad tym pomyśleć, się z tym zmierzyć.

Dowiesz się jak rozumiem wolność i dlaczego twierdzę, że można jej doświadczyć tylko wtedy jak się żyję w zgodzie ze sobą, nie dopasowuje się do chorego systemu. Zobaczysz to wyraźnie na moim przykładzie, że im bardziej byłam wolna od schematów, etykiet mi nadanych,tym więcej doświadczałam zdrowia, miłości, szczęścia, jak i zobaczysz co się działo, gdy się próbowałam dostosować do chorego systemu, gdy wierzyłam w nadane mi etykiety, w czyjeś prawdy a nie moje. Będziesz mogła podjąć się refleksji na ten bardzo ważny temat,temat wolności.

Fragmenty

Od czego zależy poczucie własnej wartości?

Zastanówmy się. Czy Stwórca, nawet jeśli byłby to znany nam religijny punkt widzenia Boga— choć ten aktualnie nie jest mi najbliższy, możesz też wstawić tu inne słowo: Źródło, Życie, Bóg, wybierz, jakie chcesz.

Po co nam świadomość,że każde życie jest wartościowe?

Mamy wolną wolę, więc możemy doświadczać tego, czego doświadczać chcemy. Podejmujemy decyzje świadomie albo nieświadomie. Doświadczamy przyczyny i skutku, akcji i reakcji, konsekwencji swoich decyzji.

Co może być przyczyną tego, że nie czujemy się wartościowi?

Możemy przeżyć całe życie i nigdy nie poczuć się dobrze sami ze sobą, jeśli przydarzy nam się jedna z historii podobnych do tych, które tu opowiem, a my nie wyciągniemy z niej wniosków i nie zastosujemy ich. To, że świat zapomniał, czym jest życie, to jedno.

Konsekwencje nie wspierającego otoczenia

Jakie konsekwencje będzie ponosiło dziecko, które wychowywane było w atmosferze przemocy fizycznej i psychicznej? Dziecko, z którym się nie rozmawia, wysyła jedynie komunikaty, krytykuje się je na każdym kroku, obwinia...

Odpowiedzialność i szczerość

Odpowiedzialność za swoje życie i swoje decyzje to sposób na kreowanie rzeczywistości, to jedyny przepis na to, byśmy mogli decydować, jak żyć chcemy, a jak nie. Szczerość to jedyny sposób na życie w prawdzie z samym sobą i z innymi.

Nieważne, w jakiej rodzinie się wychowałeś. I tak możesz osiągnąć wszystko, co chcesz

Dlaczego tak uważam? Bo będąc dorosłymi, sami decydujemy o sobie, możemy śmiało krok po kroku pozbywać się niekorzystnych zachowań, wzorców wyniesionych z domu i zastępować to tym, co nam odpowiada.

Doświadczasz jakiś skrajności aktualnie, w wyniku tego w jakim środowisku byłaś wychowana ? 

Może jest to poczucie gorszości, poczucie winy, bezcelowość, życie przeszłością, bezsilność, nie akceptowanie siebie,dołowanie siebie,narzekanie,nie dbanie o swoje potrzeby, depresji, myśli samobójczych, albo nie wspierających,braku poczucia mocy sprawczej,rozdarcia w środku, smutku który nie ustaje,cierpienia. Jeśli tak to wiem jak się czujesz, bo to były też moje skrajności.

Ok 18 lat doświadczałam pogardzania mną na różne sposoby, znęcania psychicznego i fizycznego. 10 lat doświadczałam mobbingu w szkole, kilka lat żyłam w poczuciu winy, chciałam kilka razy popełnić samobójstwo, doświadczałam depresji,byłam ofiarą i przyciągałam katów,nie broniłam się,prawdopodobnie dla tego, że widziałam takie same zachowanie u mojej matki,która przez lata zgadzała się na znęcanie fizyczne i psychiczne od swojego męża. Zmierzyłam się na własnej skórze z bezsilnością,bólem, cierpieniem,panicznym lękiem, pogardą, poczuciem gorszości, poczucie winy,brakiem mocy sprawczej,zarozumiałością, bezcelowością,nie umiejętnością wyznaczania granic, fochami, nie umiejętnością komunikowania się z innymi w asertywny sposób, z niedbaniem o swoje potrzeby, z tym, że tylko ja mam rację a inni się mylą. Moi rodzice zapoznali mnie z nienawiścią, przemocą, narzekaniem,awanturami, obwinianiem, nieustającą krytyką,brakiem odpowiedzialności. Mój ojciec popełnił samobójstwo. W konsekwencji tego wszystkiego z chorobą, którą postanowiłam pokonać. 

Iskra życia, jaka była we mnie, ten głos który słyszałam od zawsze, że jak tylko skończę szkołę to się wyprowadzę, chęć inwestowania w swój rozwój, czytanie książek, szkolenia, kursy, podróże,inspiracje z tego wszystkiego co wymieniłam, transformacja traum, przekucie tych doświadczeń w mądrość,uzdrowiło mnie i tymi efektami, swoją wędrówką dzielę się z Tobą. Pewnego dnia postanowiłam, że chcę żeby jakikolwiek był z tego co mnie spotkało pożytek, moje cierpienie okazało się sensowne,może w jakiś sposób moja historia pomoże Ci, zainspiruje Cię.

 

Gotowa do drogi?

Ebook Bezwarunkowa wartość

Ebook zawiera 166 stron i jest dostępny w formacie Pdf, Epub, Mobi.

Papierową wersję możesz kupić na RideroUkończyłam pedagogikę, kurs psychologiczny, kurs Reiki, ale to nie to nie te studia,kursy przygotowały mnie do tego co robię, wiem, że to życie mnie do tej roli przygotowało najbardziej, ponieważ życia można się najbardziej nauczyć z życia i to czynię, uczę się z każdego doświadczenia. Jestem uczniem i nauczycielem jednocześnie i tak już zostanie do końca. Pomagam innym zbudować ze sobą zdrową relacje, z poziomu doświadczenia, również tworzę, edukuję z poziomu doświadczenia, z poziomu serca. Kocham to co robię, daje mi to poczucie szczęścia i spełnienia.

Książka, którą można określić mianem wyjątkowej :). Zawiera jedyną słuszną postawę jaką możemy przyjąć wobec siebie i innych. Nieważne z jakim problemem się zmagasz. Wniesie ona do twojego życia radość, gdy zdasz sobie sprawę z faktu, że jesteś ważny bo istniejesz. Zachęcam do lektury!
Kamila
Witam Jestem po lekturze książki. Książkę czyta się bardzo szybko i przyjemnie. Znajduje się w niej wiele szczerych przemyśleń i inspirujących motywacji. Gorąco polecam jej zakup zwłaszcza jeśli potrzebujemy wsparcia do wdrożenia pozytywnych zmian w swoim życiu.
Agnieszka
Aby zobaczyć więcej opinii, po przekierowaniu zjedź na dół strony.

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?